Aicinām dziedāt Hendeļa Mesiju kopā ar mums 4. Adventē

„Sing Along (kopdziedāšana) ir jauns kopdziedāšanas projekts ar ilgtermiņa attīstības redzējumu, kura iecere ir vairākas reizes gadā rīkot īpašus koncertus un piedāvāt klausītājiem kļūt arī par šo koncertu dalībniekiem, dziedot populāras melodijas kopā ar profesionāliem mūziķiem. Kopdziedāšanas (Sing-Along) tradīcija Eiropā iesakņojusies jau vairākus gadu desmitus un savā ziņā nav sveša arī Latvijai – koru kustības dalībnieki labprāt iesaistās dažādos sadziedāšanās pasākumos (spilgti piemēri ir Dziesmu svētku izskaņa vai tematiskie lielkoncerti).

Taču projekts Sing Along piedāvā Latvijā vēl nebijušu iespēju tieši koncertu apmeklētājiem:

18. decembrī plkst. 19.00 Rīgas domā notiks Georga Frīdriha Hendeļa oratorijas “Mesija” atskaņojums, kurā aicināts piedalīties ikviens klausītājs, ņemot talkā īpaši sagatavotu nošu materiālu.

Ziemassvētki ir laiks, kad nepieciešamība rast vai baudīt kopības sajūtu ir daudz izteiktāka nekā citkārt, tādēļ tas ir piemērots brīdis, lai iedzīvinātu kopdziedāšanas kustību arī Latvijā. Kādēļ gan to nesavienot ar iespēju piedalīties mākslinieciski augstvērtīga kultūras notikuma radīšanā?

Ints Teterovskis vairākkārt vadījis sadziedāšanās pasākumus, ar izciliem panākumiem iesaistot dziedātājus kopīgajā procesā. Šoreiz apmeklētāji tiks aicināti kopā ar mūziķiem dziedāt skaņdarba populārākos fragmentus, tādējādi vienlaikus izbaudot svētku koncertu un pašiem kļūstot par šī koncerta dalībniekiem.

Oratorija “Mesija” ir viens no pasaulē iemīļotākajiem Ziemassvētku laika skaņdarbiem, kura slavenākās taktis kaut reizi ir dzirdējis ikviens no mums: koris Hallelujah dažādos izpildījumos un aranžējumos Adventa laikā skan daudzos dievnamos, koncertzālēs un radio pārraidēs. Iekļaujot programmā arī vairākus populārus korāļus, tiks radīta īpaša noskaņa Ceturtās adventes vakaram.

Saliedēta un iedvesmota sabiedrība spēj paveikt daudz lielisku lietu un piepildīt mūsu kopīgo ikdienu ar radošu, spēcīgu enerģiju. Tāpēc projekta autori saskata kopdziedāšanas kustībai Latvijā lielu potenciālu. Nākamais pasākums projekta Sing Along  ietvaros tiek plānots 2017. gada pavasarī, liekot uzsvaru uz latviešu komponistu mūziku. 

Vairāk informācijas www.singalong.lv

Laiks: 2016.gada 18.decembris, plkst.19:00

Vieta: Rīgas Doms

Dalībnieki:

  • Solisti: Evija Martinsone (soprāns), Sergejs Jēgers (kontrtenors), Mārtiņš Zvīgulis (tenors), Pauls Putniņš (basbaritons)
  • Kori: Aura, Balsis, DeCoro, Monēta, Dziesmuvara, Fortius un Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas jauktais koris 
  • Orķestris: Vidzemes Kamerorķestris
  • Diriģents: Ints Teterovskis

Informācija pārpublicēta no www.bilesuparadize.lv (meklēt pasākumu "Sing Along Latvia 2016 Hendelis Ziemassvētkos").

 

Komentāri

Nav komentāru