"Auras" tradīcijas

Desmit gadi kopā ar „Auru” nozīmē to, ka šis koris kļuvis par dzīvesveidu, par otru ģimeni, kura kopā svin svētkus, ielīgo Jāņus un vēro Jaungada salūtu, aicina uz dzimšanas dienas kūku un sālsmaizi, sauc palīgos malkas talkā un meklē kompāniju ceļojumam, ielūdz uz kāzām un gaida uz raudzībām. Šādā laika posmā ir izveidojušās noteiktas kora tradīcijas, kuras turpinām nostiprināt un pilnveidot.

Mēģinājumi

Ikviens īsts „Auras” dziedātājs zina, ka otrdienu un trešdienu vakari no plkst.18.30 līdz 21.00 jārezervē „Auras” mēģinājumiem. Divarpus stundas paskrien nemanot, nopietni strādājot un nenopietni jokojot - šādā gaisotnē pat pēc pavisam pelēkas ikdienas var gūt enerģijas lādiņu turpmākajiem nedēļas darbiem un ar nepacietību gaidīt nākamo otrdienas vakaru.

„Mežmalas Šļupsts”

LU FMF jauktā kora „Aura” otrais sastāvs. Baumo, ka šī sastāva dibināšanas datums nav precīzi nosakāms, bet nosaukuma izveidošana gan piefiksēta – visai miglainos apstākļos tā notikusi tieši 2009. gada 14. martā. Kopš tā laika „Mežmalas Šļupsts” sniedz performances gandrīz ikviena kora pasākuma izskaņā, ik pa laikam ieceļot arī savu diriģentu.

Nometne

Katru gadu augusta beigās, vēl pirms jaunas sezonas sākuma, trīs dienas tiek atvēlētas kora nometnei. Nometne tiek rīkota ar mērķi iemācīties kādam nākamajā sezonā notiekošam svarīgam koncertam vai konkursam nepieciešamo repertuāru. Šim nolūkam kora nometnē piedalās arī mūsu ilggadējie draugi un palīgi – Ilva Krauze un Guntis Pavilons. Pēc tādas kārtīgas strādāšanas vajadzīga arī kārtīga atpūta, tāpēc nometnes ietvaros notiek arī jauno dziedātāju iesvētības un zvēresta nodošana, tiek ierīkota nakts trase, koristi paši spēlē un dzied vakara ballītē - tieši Zaļenieku nometnes laikā izveidojās nu jau leģendārais vokāli instrumentālais estrādes ansamblis "Integrālis". Neiztiek arī bez „Kailās jūdzes” un tautas deju kora (TDK) „Brauna kustība”, kā arī balss grupu sacensībām par labākā priekšnesuma un kora logo izveidi.

1. 2008. gada 16.-18. maijs – Priekuļi
2. 2008. gada 22.-24. augusts – Aizkraukle
3. 2009. gada 14.-16. augusts – Zaļenieki
4. 2010. gada 20.-22. augusts – Matkule
5. 2012. gada 24.-26. augusts – Skrunda
6. 2013. gada 23.-25. augusts – Viesīte
7. 2014. gada 15.-17. augusts – Ainaži
8. 2015. gada 21.-23. augusts – Talsi
9. 2016. gada 19.-21. augusts – Cēsis
10. 2017. gada 18.-20. augusts – Kuldīga
11. 2018. gada 24.-26. augusts – Bauska
12. 2019. gada 23.-25. augusts – Auleja
 

TDK „Brauna kustība”

Reiz, kādā no kora pasākumiem, kuros parasti mēdzam gan dziedāt, gan arī dejot, viens no koristiem atcerējās savu kādreizējo pieredzi tautas deju dejošanā un pavilka līdzi vēl bariņu auristu vienā jautrā dancī. Nākamajā kora nometnē – Matkulē, 2010.gadā – kāds cits, tik tikko korī uzņemtais 1.alts, novadīja pirmo mēģinājumu, bet pēc divu gadu pārtraukuma, 2012. gada nometnē, Skrundā, TDK „Brauna kustība” bija gatava savai pirmajai dejai („Govju kazāks”) un pat pirmajam dejas video ierakstam.

„Kora EGLE”

Visu gadu tiek gaidīts kora Ziemassvētku pasākums, saukts par EGLI, kura ietvaros sniedzam atskaites koncertu LU FMF darbiniekiem, bet pēc tam notiek tradicionālā Ziemassvētku balle. Par neatņemamu kora EGLES sastāvdaļu kļuvusi „sūdiņloterija” jeb apdāvināšanās spēle, kur svarīgākais ir tieši dāvaniņas izskats nevis saturs, tad nu katra kārtīga aurista uzdevums ir visu gadu kalt un zagt idejas par visoriģinālāko dāvaniņas noformējumu. Pusnaktī, kad dāvaniņas izlozētas, dedzinām brīnumsvecītes un dziedam „Eglīte smaržo un mirdz…”, itin kā ieskandinot Jauno gadu un cerot, ka tas atnesīs vēl nebijušus, krāsainus un muzikālus piedzīvojumus.

Dziedāšana vietā un nevietā

Par ikgadēju tradīciju kļuvusi dziedāšana LU FMF izlaidumā, Mežciema pansionātā, Rīgas Sv.Pētera baznīcas muzikālajās otrdienās, Rīgas svētkos, tāpat dziedam dažādos citos vietēja mēroga pasākumos, piemēram, novadu dziesmu svētkos, Rīgas kopkoru koncertos, kā arī piedalāmies starptautiskos konkursos, bet, kad ar to visu vēl ir par maz, tad dažkārt mēdzam uzdziedāt arī tramvajos, autobusos un vilcienos, tirdzniecības centros, uz ielas un gājēju tuneļos, vai vienkārši spējam kādam piedziedāt pilnas ausis ar priecīgu un labestīgu „Auru”. :)

Ko mums nozīmē "Aura"…

AURA – tas nav koris, tas ir dzīvesveids! (Edgars)
MANS koris! (Artis, Līga U.)
Iespējams, labākais koris pasaulē! (Valdis, Guntis, Elīna S.)
Koris ar sirdi un dvēseli! (Inga)
Pasaule, kur ikdienas raizes aizskalo dziesmas un smiekli! (Baiba)

Tie ir 70 labi draugi! (Guna)
Pievilkšanās spēks, kas, reiz Tevi sagrābis, vairs nelaidīs vaļā! (Lelde)
Mūžīga dzīvesprieka avots! (Virgīnija)
Tikai nonākot šajā korī, var saprast vārda AURA patieso nozīmi! (Līga D.)

AURA – tas ir vēl labāk, nekā tas izskatās no malas! (Rolands)
Muzikāls kēkss ar ugunīgu glazūru un īpašu odziņu – mūsu diriģentu Edgaru Vītolu! (Aleksandra)
Mēs spridzinām skaņas! (Sanda)
Es negribu citu kori! (Dāvis)
Jo būt normālam ir garlaicīgi! (Reinis)