Koris AURA aicina sumināt latviešu koru mūzikas dižgarus koncertā “Dziesmu vainagā”

Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes jauktais koris AURA un LU Kultūras centrs aicina uz koncertu “Dziesmu vainagā”, kas izskanēs sestdien, 2. aprīlī, pulksten 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā Raiņa bulvārī 19.

Lai gan pēdējo divu gadu laikā kultūras pasaule un arī kormūzika savu ritējumu ir palēninājusi, koris AURA koncertā vēlas pieminēt un sumināt komponistus, kas šajā laikā atzīmējuši apaļas vai pusapaļas jubilejas. Koncertā izskanējušās dziesmas būs veltījums to meistaru daiļradei, kas ne tikai iesakņojusies Latvijas mūzikas mantojumā, bet arī kora AURA dziedātāju sirdīs. Koncerta pamatideja ir vienkopus atlasīt latviešu komponistu kolorītākos kora skaņdarbus, sākot ar latviešu kora mūzikas aizmetņiem 19. gadsimta otrajā pusē līdz pat mūsdienām, attiecīgi līdztekus savienojot vairāk kā 150 gadu ilgas vēstures esenci. “Dziesmu vainagā” kora balsu skanējumā savīsies Mārtiņa Brauna, Agra Engelmaņa, Jēkaba Jančevska, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Pētera Plakida, Valta Pūces, Raimonda Tiguļa un citu latviešu komponistu oriģinālskaņdarbi jauktajiem koriem.

Koncerta muzikālo skanējumu kuplinās koncertmeistare Inese Vaļiniece, bet par sitaminstrumentiem parūpēsies Artis Orubs. Koncerta devumu bagātinās ieskats latviešu kora mūzikas attīstības plašajā spektrā, veidojot skanisku un iluzoru “Dziesmu vainagu”. Koncerta moderators – Edgars Raginskis, mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols, kormeistari Inga Lisovska un Emīls Rusovs.

Koncerta vienojošais motīvs – jubileja! Svētku reizē būtiski sumināt mūsu dižgarus un to kopā piedzīvosim koncertā “Dziesmu vainagā”.

Ieeja brīva. Koncerts notiek “zaļajā drošības režīmā”.

Koncerts tapis pateicoties Rīgas Domes un Latvijas Universitātes finansiālam atbalstam.

Komentāri

Nav komentāru